אחסון אתרים ג'ומלה

חייגו עכשיו:

1800-800-377

עדכוני RSS   אחסון אתרים ג'ומלה מערכת ניהול תוכן

עודכן לאחרונה ביום שני 24 ביוני 2013 שעה 19:55:19

מערכת ניהול התוכן (מחולל האתרים) ג'ומלה היא מערכת לבניית אתרים הטובה והמפותחת ביותר מבין כל מערכות ניהול האתרים שקיימות. ג'ומלה היא פרוייקט קוד פתוח שמבוסס בתחילתו על מערכת ממבו שהחברה שמימנה את הפרויקט ביקשה להפוך את המערכת לתוכנה מסחרית ומשם התפצלו והמשיכה דרכה להיות הג'ומלה שכולם מכירים. תחילה יצאה הגרסה 1.0 ובכמה גרסאות מתקנות תחת אותו המנוע ואז נכנסה ב 2008 הגרסה 1.5  ששינתה את עולם מערכות ניהול התוכן עם התמיכה המלאה ב UTF-8 תמיכה במגוון מסדי נתונים ופתיחת אפשרויות נוספות למפתחים.

 

אחסון אתרים לגומלה זה כמעט כל שרת אינטרנט שיתופי בעולם שמוגדר עליו safe mode = off שאמור לפתור את בעיית האבטחה בשרת שיתופי חור שניתן לסגור עם mode suPHP ומכסה גם את בעיית הרשאות קבצים ובעלות על קבצים. מה שאומר שאין דבר כזה אחסון אתרים במיוחד לגומלה.

 

היתרון הגדול של ג'ומלה היא הקהילה הענקית שיש לה ואלפי הרכיבים, מודולים, פלגנים ותבנית העיצוב מה שהופך אותה למערכת שניתן לבנות איתה כמעט כל אתר לכל צורך אפשרי אתר תדמיתי, חנות, פורטל, בלוג וכו'...

 

החסרון הגדול שלה הוא נושא האבטחה מכוון שפופולריות המערכת ישר קוראת להקרים לבצע את זממם אבל צוות הפיתוח של ג'ומלה שיפר וממשך לשפר ולסגור את חורי האבטחה שקיימים במערכת.

 

בקרוב תצא הגרסה החדשה של ג'ומלה גרסה 1.6 היציבה ולפי הדיבורים זאת הולכת להיות גרסה מאובטחת יותר מהירה יותר וכמובן חידושים יבואו גם בספריית התוספות של גומלה רכיבים חדשים, עיצובים ומודולים.

 

לגומלה קיימת קהילה ישראלית גדולה ומפותחת שמכילה מקצועני ג'ומלה למיניהם, אתרים שמכילים הורדות של רכיבים, מודולים ותבניות מתורגמים לעברית ו RTL.

 

 

 

אתרי גומלה בישראל ובעולם:

אתר ג'ומלה העולמי (המקור)

ג'ומלה ישראל בעברית

התיעוד הרשמי של קהילת מפתחי ג'ומלה ישראל בעברית

הורדת קבצי התרגום לעברית של גומלה

ספריית התוספות של ג'ומלה